Gabinet wer. 3.0

___________________________________________________________

Program ten został napisany przez lekarza dla lekarzy i służy do prowadzenia gabinetu lekarskiego, lub małej przychodni.

Starano się uwzględnić w nim w miarę możliwości wszystkie potrzeby przeciętnego gabinetu dowolnego specjalisty.

Uwzględnia on możliwość wypisywania recept (wydruk), druk rachunków, skierowań, zestawień wizyty, wyników badań (jeśli jest to przykładowo gabinet gastroskopii, USG itp.), ewidencję zwolnień L4.
Można definiować czcionkę druku, nagłówek gabinetu, pozycję elementów na wydruku recept itp.

Program umożliwia przygotowywanie zestawienia recept dla Kas Chorych z uwzględnieniem kodu rozpoznania i odpłatności.

Możemy zapamiętać dane ogólne o pacjencie z wywiadem i badaniem fizykalnym, a następnie dane na temat każdej wizyty.

Ze względu na różnorodność gabinetów, w programie zinstalowano tylko najprostszy zestaw słowników. Słowniki można w łatwy sposób przedefiniowywać i dostosowywać do własnych potrzeb. Słowniki oferują możliwość definiowania własnych badań wraz z szblonami gotowych wyników. Wystarczy wcisnąć w tym celu jeden klawisz, a ukaże się edytor słowników,
w którym można dowolnie definiować nowe, lub przdefiniowywać i kasować stare wpisy słownikowe. Słowniki obejmują badania dodatkowe (zarówno opisowe - np. endoskopia, jak i tabularyczne - np. morfologia), skierowania, rozpoznania, leki najczęściej używane w danym gabinecie, województwa, opłaty za wizytę, szablony wywiadu, badania fizykalnego i inne.

Po wprowadzeniu danego pacjenta i wyzyty do bazy badań możemy przeglądać jej zawartość w różnych aspektach - np. wszystkie wyniki badań dodatkowych danego pacjenta.

Ponadto możemy ustalać kalendarz wizyt. W oknie opcji programu definujemy jednorazowo godziny i dni otwarcia gabinetu, a potem na odpowiedniej stronie w oknie głównym programu możemy ustalać terminy wizyt naszych pacjentów w godzinach działania naszego gabinetu (ewentualnie również o dowolnej porze). Program sam sugeruje dostępne wolne terminy. Podczas pracy zawsze mamy dostępną listę umówionych na dany dzień pacjentów.

W programie stworzono również możliwość zadawania zapytań do bazy (przygotowano kilka podstawowych zapytań, na podstawie których zaawansowani użytkownicy będą mogli budować dowolne nowe).

W celu ochrony danych przed przypadkowymi użytkownikami wprowadzono rozbudowany system nadawania uprawnień.   Istnieje możliwość nadania uprawnień do edycji jedynie danych personalnych i terminów wizyt pacjenta - funkcja przydatna w przypadku zatrudnienia nielekarza w roli rejestratorki.

Dane medyczne o pacjencie mogą być zapisane na dyskietce i wczytane do bazy na innym komputerze, co umożliwia przenoszenie przez pacjenta łatwo nadających się do analizy danych elektronicznych, zamiast zapisanych na papierze (funkcja importu/eksportu danych).

Zawsze dostępny jest podręczny notatnik z tematami posortowanymi alfabetycznie.

Zaprezentowany przegląd możliwości przedstawia tylko najważniejsze z nich. Mam nadzieję, że program zaspokoi Państwa
wymagania.

Wszelkie dodatkowe informacje na temat używania programu znajdziecie Państwo w Pomocy. W razie wątpliwości wystarczy wcisnąć klawisz F1, który uruchomi pomoc.


___________________________________________________________

Autor: Bartosz Ludwik (C) www.bl-soft.com